WFP Afterparty

Jeśli WFP i czwartek, to tradycyjnie AfterParty po 1. dniu Festiwalu w Kuflach i Kapslach + premiery collabów!

Tuż po pierwszym dniu 17. edycji Warszawskiego Festiwalu Piwa zapraszamy do Kufli i Kapsli przy Nowogrodzkiej 25. To będzie idealny moment, aby porozmawiać na każdy temat, a przede wszystkim na spokojnie spróbować naszych kooperacyjnych piw, które przygotowaliśmy specjalnie na Festiwal!
#TeamBA zaprasza wraz z organizatorami Warszawskiego Festiwalu Piwa i ekipami Browaru Monsters, Browaru Brofaktura i Browaru Green Head.
Co na kranach? Piwa od kooperantów, w tym oczywiście premierowe collaby:
🍺 Dublet: “Trial 702.1” oraz “Trial 702.2” uwarzone w Browarze Monsters w Książenicach! Ale po kolei:
– “Trial 702.1” w kooperacji z amerykańskim producentem chmielu Yakima Chief Hops®. To nowofalowy Pils, w którym za stronę chmielową odpowiada użyty po raz pierwszy w naszym kraju ekstrakt chmielowy YCH 702 Citra®. Będzie rześko, będzie cytrusowo, będzie smacznie! 12*BLG, 5% alk. ob
– “Trial 702.2” w kooperacji z producentem słodu Viking Malt i Yakima Chief Hops®. To Session Hazy IPA,w którym w zasypie użyliśmy Viking Słód Pilzneński, Viking Słód Pszeniczny, Viking Słód Cara Body i Viking Słód Golden Ale. Czego się spodziewać? Przede wszystkim pijalności z lekką i nienachalną słodyczą. Owocowe, cytrusowe nuty podbije dodatek, który użyliśmy także premierowo w Polsce – ekstrakt chmielowy YCH 702 Citra® od Yakima Chief Hops®. To wydajny produkt, który potęguje doznania chmielowe, gdy dodaje się go na whirpool. 14*BLG, 5% alk. obj.
P.S. ekstrakty YCH 702 w wersjach Mosaic® i Simcoe® już dostępne w Browamatorze!
🍺 “Tiolicious DDH Hazy IPA” uwarzone w Browarze Brofaktura w Siedlcach, w stylu Hazy IPA w kooperacji z Viking Malt i Yakima Chief Hops®. 6,8% alk. obj.
To soczyste IPA w zasypie, którego użyliśmy Viking Słód Pilzneński, Viking Słód Pszeniczny, Viking Słód Owsiany i Viking Słód Golden Ale, które wniosą do piwa smukłe i kremowe ciało. Ponadto użyliśmy po stronie ciepłej i zimnej chmieli od Yakima Chief Hops®, czyli Idaho 7® w wersji Cryo® i HBC 586 (uwaga! Hop rate: 22 g/l) oraz modnego na rynku specjalnego dodatku, jakim są sproszkowane skórki białych winogron Sauvignon Blanc o nazwie Phantasm! Oczekujemy soczkowego, tropikalnego, winogronowego uderzenia w aromacie i smaku!
🍺 “Space Viking” uwarzone w Browarze Green Head w Działdowie, w stylu irish red ale w kooperacji z Viking Malt oraz producentem aktywnych suchych drożdży piwowarskich Fermentis®. 13*BLG, 5,3% alk. obj.
Jako, że Green Headzi znani są z piw o różnych nietypowych kolorach (tj. zielone lub niebieskie), postanowiliśmy to wykorzystać i uwarzyć wspólnie piwo w kolorze czerwonym – w klasycznym irlandzkim stylu Red Ale.
Do piwa słodowego, jakim jest IRA użyliśmy słodów Viking Słód Pale Ale, Viking Słód Red Active, Viking Słód Red Ale oraz Viking Słód Caramel 50. Połączenie słodów wniesie melanoidyny, które nadadzą piwu bogatych słodowych nut oraz właśnie idealny czerwony, rubinowy kolor! Za stronę fermentacyjną odpowiadają drożdże US-05 z Fermentis®.