Spotkanie z malarką Magdaleną Jankowską

Zapraszamy na spotkanie z Magdaleną Jankowską.
Młodą niezwykle aktywną malarką, muralistką i performerką.
(Magdalena Jankowska – Malarstwo)
Obrazy Magdaleny zdobią nowe etykiety Browaru Rockmill.
Dlatego też w ramach wydarzenia Tydzień z Browarem Rockmill w Kufle i Kapsle zapraszamy na wystawę (a może bardziej instalację) ukazującą wybrane prace Magdaleny oraz spotkanie z samą autorką.

Wystawa prac będzie trwać w Kufle i Kapsle Powiśle przez cały tydzień od 9 do 14 listopada.
Spotkanie z autorką planujemy w czwartek 14 listopada o g. 20:00.

Magdalena Jankowska urodziła się w Gdańsku. Malarka, muralistka i performerka. Stypendystka Marszałka Województwa Pomorskiego, oraz Prezydenta Miasta Sopotu. Obecnie mieszka w Warszawie i Sopocie. Ukończyła studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Artystka maluje obrazy olejne i akrylowe na płótnie, oraz realizuje swoje projekty w malarstwie ściennym. Autorka murali „Mewy Origami” w Sopocie i „Chłopiec portowy” w Gdańsku. Oba projekty zrealizowała osobiście. Sopocki mural mieści się na ścianie kamienicy w centrum Sopotu, przy ulicy Bohaterów Monte Cassino.
W malarstwie artystki widzimy miłość do morza i dużych przestrzeni. Obrazy przepełnione są charakterystycznym światło-cieniem. Przestrzeń, światło i temperatura przenoszą nas w przyjemny i radosny świat Magdaleny.
Współtworzy autorski performance MaloGranie. Artystka maluje obraz, a Michał Sołtan komponuje i wykonuje muzykę na żywo, w czasie rzeczywistym. Twórcy wzajemnie się inspirują, a okoliczności powstania dzieła nadają odrębną wartość.
Wydarzenie odbyło się między innymi trzykrotnie w Teatrze Boto w Sopocie, również wielokrotnie w trakcie otwarć wystaw i festiwali artystycznych.
Prace przedstawia na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Uczestniczy w festiwalach sztuki i plenerach malarskich, również międzynarodowych.

Więcej informacji o autorce:
http://www.malena.art.pl

Zapraszamy!
Kufle i Kapsle Powiśle
ul. Solec 46A